Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:

SBM Merkury - Handlowa 34, Warszawa, Targówek, ul. Handlowa 34

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 73 Głosów - 2.82 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
REMONTY
14-10-2014, 06:58
Post: #1
REMONTY
Witam,

chcielibyśmy zwrócić uwagę na dość istotny fakt.
Niektórzy lokatorzy chyba zapomnieli o tym, że zakupili mieszkanie w bloku mieszkalnym, a nie własny domek na odludziu. Musimy nauczyć się ze soba współistnieć - chyba, ze komuś na tym nie zależy.

Każdy właściciel lokalu odbierając od SBM Merkury lokal otrzymał regulamin porządku domowego. Bardzo prosimy o to aby remonty mieszkań (zwłaszcza te uciążliwe) prowadzić zgodnie z zapisami paragrafu 6.

W naszym odczuciu skandaliczne jest prowadzenie remontu (kucie, wiercenie) do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych w tygodniu jak również w niedziele!

Osobiście podjeliśmy próby grzecznego zwrócenia uwagi (informacja w windzie). Skutek - od razu przedmiotowe informacje były zrywane. Według nas to brak szacunku do innych mieszkańców!

Dlatego niniejszym informujemy, że w takiej sytuacji będziemy incydenty opisane wyżej zgłaszali bezpośrednio do Spółdzielni, a także na policje.
Odpowiedz cytując ten post
14-10-2014, 07:07
Post: #2
RE: REMONTY
Popieram całkowicie!

Może po prostu niektórzy z tego odludzia poprzyjeżdżali i nie potrafią zachować się pośród ludzi? Jeśli tak jest, to proszę o kontakt, a zasady wyłożę w 5 minut.

I jeszcze jedno dla niektórych co nie rozumieją. Cisza nocna zaczyna się o 22:00, lecz ogólnie przyjęte jest tak, że prace głośne (kucie, wiercenie, walenie młotkiem) kończy się najpóźniej o 20:00!!!! Jeden Pan był bardzo zdziwiony gdy mu o tym powiedziałem, najwidoczniej przyjechał z tego odludzia, o którym pisałem na początku!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-10-2014, 14:47
Post: #3
RE: REMONTY
Też jestem mieszkańcem i absolutnie nie przeszkadza mi, że inni robią remont. Chyba wy zapomnieliście, że wprowadzacie się do budynku gdzie przez najbliższy czas będzie robiony remont, a nie wyprowadziliście się do domku na wsi, gdzie moglibyście oczekiwać spokoju.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-10-2014, 17:52
Post: #4
RE: REMONTY
Remont, remontowi nie równy! Zapisy regulaminu jednoznacznie mówią, że w dni powszednie w godz. 20 – 8 oraz w niedziele i święta zabrania się wykonywania w lokalach hałaśliwych robót z użyciem wiertarki itp. Tego wymaga również kultura osobista aby uszanować czas na odpoczynek innych osób.
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2014, 07:39
Post: #5
RE: REMONTY
A czy ma Pani małe dziecko, które kładzie Pani o 20:00 spać i które budzi się później co 15 minut bo komuś przypomni się, że musi wywiercić kilka dziurek?
Sam wykańczałem mieszkanie i zapewniam, że tylko trochę używając mózgu i zdolności organizacyjnych prace można zaplanować tak, żeby uniknąć wiercenia i kłucia po godzinie 20:00!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2014, 21:25
Post: #6
RE: REMONTY
Wszyscy rozumiemy, że mieszkanie trzeba wykończyć, ale można tak zaplanować i zorganizować prace wykończeniowe, żeby zgodnie z regulaminem, w godzinach 20.00 - 08.00 nie wiercić, nie kuć i nie doprowadzać innych sąsiadów do wściekłości! Niektórzy, zdaje się zapominają, że sporo ludzi, także z małymi dziećmi, mieszka już na naszym osiedlu i zwyczajnie może im to przeszkadzać! Szanujmy się nawzajem!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2014, 13:03
Post: #7
RE: REMONTY
Wiadomo, nikt nie lubi, gdy mu się hałasuje za ściana, ale osiedle jest nowe i trwające całe dnie remonty są rzeczą normalną. Uważam, że na chwilę obecną można na takie rzeczy przymknąć oko, w myśl zasady - dłużej powiercą, szybciej skończą. Proponuje więcej luzu i wyrozumiałości. A uwagi odnośnie pochodzenia z odludzia są po prostu nieuprzejme i słabe. Tym bardziej od osoby chcącej uczyć innych odpowiedniego zachowania.
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2014, 13:54
Post: #8
RE: REMONTY
Domyślamy się, że właśnie teraz prowadzisz remont dlatego Tobie wszystko jedno. Gdybyś był/była "po drugiej stronie" założę się, że inaczej byś do tego podchodził/podchodziła - w myśl zasady punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

W ramach dobrych stosunków sąsiedzkich wnioskuje zatem aby remonty były prowadzone zgodnie z regulaminem, na który wszyscy się zgodzilismy, wówczas nie będą pojawiały się probemy, konieczność ingerencji spółdzielni czy po prostu bardziej emocjonalne i dosadne wypowiedzi.
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2014, 22:33
Post: #9
RE: REMONTY
(17-10-2014 13:03)Gość napisał(a):  Wiadomo, nikt nie lubi, gdy mu się hałasuje za ściana, ale osiedle jest nowe i trwające całe dnie remonty są rzeczą normalną. Uważam, że na chwilę obecną można na takie rzeczy przymknąć oko, w myśl zasady - dłużej powiercą, szybciej skończą. Proponuje więcej luzu i wyrozumiałości. A uwagi odnośnie pochodzenia z odludzia są po prostu nieuprzejme i słabe. Tym bardziej od osoby chcącej uczyć innych odpowiedniego zachowania.

Szczerze? Słabe to jest nieprzestrzeganie regulaminu, na który - jak ktoś już słusznie zauważył - wszyscy się zgodziliśmy. Nie brakuje nam luzu i wyrozumiałości, mieszkamy tu od trzech miesięcy i przyzwyczailiśmy się już do prowadzonych całymi dniami robót wykończeniowych i hałasu. Ale notorycznego wiercenia, kucia w godzinach wieczornych tolerować więcej nie zamierzam. Sami też wykańczaliśmy mieszkanie i głośne prace wykończeniowe trwały u nas zawsze maksymalnie do godziny 19. Żeby nikomu nie przeszkadzać. Mam małe dziecko, które potrzebuje zasnąć w ciszy i spokoju. I ma do tego prawo. Proszę wreszcie zrozumieć, że oprócz Państwa mieszkają tu też inni ludzie, którym może to przeszkadzać!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2014, 17:50
Post: #10
RE: REMONTY
Zgadzam sie z destini i gru. Każdy powinien prowadzić remont zgodnie z regulamin. Mieszkańcy mają małe dzieci, a inni po prostu chcą odpocząć po pracy. Szanujmy się zatem wzajemnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2014, 23:03
Post: #11
RE: REMONTY
Pełna zgoda. Wszyscy wykańczają mieszkania, wszystkim zależy na czasie, aby trwało to jak najkrócej, ale nie za wszelką cenę! Chodzi o odrobinę empatii i szacunek dla swoich sąsiadów, którzy mają prawo do ciszy w godzinach ogólnie przyjętych, zgodnie z zaakceptowanym przez wszystkich regulaminem. Naprawdę nie chodzi tu o złośliwość i złą wolę tylko małe dzieci, które już tu mieszkają. I tyle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2015, 12:48
Post: #12
RE: REMONTY
gdyby to ode mnie zależało to zakazałbym głośnym prac remontowych również w sobotę lub ograniczyłbym je do 2 h bo niektórzy jakby żyli w oderwaniu od rzeczywistości i zapomnieli że obok są już sąsiedzi.

Zero poszanowania sąsiadów i stosowania się do regulaminu.

Prym tu wiedzie od dwóch miesięcy remont w A55 ( 24 AngryAngryAngry początkowo non stop wiercenie po 20 a teraz kucie, kucie i kucie. Skoro już jest tak wielki remont to wypadałoby ograniczyć głośne prace tylko do dni roboczych (pn - pt) i szanować innych.
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.


Potwierdzenie kodem
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Powered by MyBulletinBoard
Spolszczenie by Polski Support MyBB
Kopiowanie tresci forum bez zgody administracji zabronione!
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone przez użytkowników.

Serwisy partnerskie: Warszawa.cz - inwestycje mieszkaniowe