Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:

SBM Merkury - Handlowa 34, Warszawa, Targówek, ul. Handlowa 34

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 44 Głosów - 2.36 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ochrona - ankieta
09-10-2016, 19:34
Post: #1
Ochrona - ankieta
Witam,

w nawiązaniu do podwyżki opłat na ochronę - proponuję aby całkowicie zrezygnować z ochrony. Uważam, że przeszło 120 zł płatności za ochronę, której praktycznie nie ma, która nie reaguje na łamanie regulaminu czy też bezpieczeństwo na osiedlu to w mojej opinii lekka przesada.
Natomiast pozostawienie ochrony na dotychczasowych warunkach finansowych ale pracującej w godzinach 7-20 to dopiero pomyłka. Jeśli już to prędzej ochrona powinna być w nocy.
Choć nasza wówczas śpi lub ogląda filmy.
Proszę o zabieranie głosu i mądre wypełnienie ankiety gdyż 120zł miesięcznie to na prawdę duży wydatek za samo :"poczucie" bezpieczeństwa.
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2016, 13:06
Post: #2
RE: Ochrona - ankieta
Wysokość podwyżki nie jest adekwatna do wzrostu płacy minimalnej, więc wg mnie powinni przede wszystkim zmienić firmę ochroniarską.
Pytanie trochę z innej beczki: ochrona odbiera przesyłki kurierskie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2016, 15:54
Post: #3
RE: Ochrona - ankieta
Ja osobiście uważam, że ochrona w godzinach 7-20 nie ma najmniejszego sensu.

Ochrona odbiera małe przesyłki kurierskie
Odpowiedz cytując ten post
14-10-2016, 09:23
Post: #4
RE: Ochrona - ankieta
Moim zdaniem likwidacja jest najlepszym rozwiązaniem
- wszystkie mieszkania ubezpieczone (kredyty)
- brak odpowiedzialności za mienie powierzone
to po co mi taka ochrona?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-10-2016, 15:15
Post: #5
RE: Ochrona - ankieta
Zgadzam się w 100%. Nie rozumiem, po co nam ochrona w ciągu dnia. Poza tym i tak firma ochroniarska nie odpowiada za rzeczy skradzione z osiedla.
Głosujmy za rezygnacją z ochrony
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-10-2016, 20:22
Post: #6
RE: Ochrona - ankieta
a jak inni mieszkańcy zapatrują się na kwestie ochrony?
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2016, 18:49
Post: #7
RE: Ochrona - ankieta
Najlepiej zrezygnować
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2016, 16:53
Post: #8
RE: Ochrona - ankieta
Witam, w dniu dzisiejszym komentowałam się z Administratorką naszego osiedla, która niestety nie jest w stanie jednoznacznie określić jakie będą warunki przetargu. Odesłała mnie do strony internetowej Spółdzielni na której 7 listopada br. ma być zamieszczona informacja i przetargu, dotycząca ochrony w 2017 r. Na moją prośbę o zorganizowania spotkania mieszkańców przed ogloszeniem przetargu zostałam poinformowana że żadnych spotkań nie będzie. Pytanie My dla Spółdzielni czy Spółdzielnia dla Nas? Kilkakrotnie przyłapałam ochronę jak nikogo nie było na dyżurze a telefon leżał na biurku (początek czerwca 2016 r.).
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2016, 19:55
Post: #9
RE: Ochrona - ankieta
mnie dziwi, że aż tak duzo było nieważnych ankiet. Z moich ustaleń (rozmowy z innymi mieszkańcami osiedla) wynika, że do nieważnych ankieto zostały zaliczone te w których głosowaliśmy za całkowitą rezygnacją z ochrony. Czy to nasza wina, że nie zostało w ankiecie przewidziane takie pytanie? My jako mieszkańcy nie możemy podjąć decyzji o rezygnacji z tak świadczonej ochrony? Dla mnie jest to całkowicie niezrozumiałe! Więc spółdzielnia podejmuje decyzje, że albo dopłacamy albo mamy ochronę od 7 do 20. Śmiech na sali!
Proponuję zorganizowanie spotkanie osiedla i przegłosowanie dalszego postępowania ze spółdzielnią. Ja osobiście nie zgadzam się na podniesienie opłat w sytuacji gdy ochrona ma sie ograniczać tylko do tego "że jest" - zero odpowiedzialności, zero reagowania na niebezpieczeństwa czy też zakłócenia regulaminu przez mieszkańców.. A całkowitym nieporozumieniem jest dla mnie utrzymywanie ochrony w godzinach dziennych.
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2016, 22:49
Post: #10
RE: Ochrona - ankieta
Szczerze powiedziawszy też na oba pytania odpowiedzieliśmy "nie", więc ankieta z automatu była wrzucona do puli nieważnych.
Dopisałam poniżej sugestię zmiany godzin na nocne lub całkowitą rezygnację z ochrony.

Tak jak piszecie, jaki sens jest utrzymywać ochronę skoro za nic nie ponosi odpowiedzialności :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 11:01
Post: #11
RE: Ochrona - ankieta
również proponowałem rezygnację, może w związku z tym ankieta powinna zostać powtórzona?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2016, 16:34
Post: #12
RE: Ochrona - ankieta
witam,
czy ktoś coś wie na czym staneło z naszą ochroną?
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2017, 08:09
Post: #13
RE: Ochrona - ankieta
Dzień dobry,
chciałabym dowiedzieć się co z naszymi ustaleniami ze spotkania lokatorów w garażu?
Dotychczas nie otrzymałam ankiet do skrzynki. Czy to oznacza, że tylko tak sobie porozmawialiśmy i na tym koniec?
Proszę o informację gdyż nie będę mogła być na spotkaniu organizowanym w szkole podstawowej.
pozdrawiam,
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2017, 18:13
Post: #14
RE: Ochrona - ankieta
Witam,
chciałbym prosić o podanie wyników drugiej ankiety dot. ochrony, przeglądów budynków.
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2017, 16:33
Post: #15
RE: Ochrona - ankieta
Chciałabym się dowiedzieć jak to się stało, że większość mieszkańców naszego osiedla wypowiedziało się przeciwko podwyżce za ochronę, a i tak została ta opłata podniesiona????
To po co My się wszyscy spotykamy i coś ustalamy jak i tak jest robione zupełnie inaczej?
Właśnie otrzymałam informacje o podniesieniu czynszu od lipca.
Przedstawiciela naszego osiedla proszę zatem o wyjaśnienie przedmiotowej sytuacji.
Odpowiedz cytując ten post
30-06-2017, 13:54
Post: #16
RE: Ochrona - ankieta
Właśnie się dowiedziałam, że ochrona dostała polecenie od administracji żeby nie przyjmować paczek od kurierów? Ktoś wie dlaczego i czy mogą na to nie pozwolić? W końcu to my za ochronę płacimy. Półtora miesiąca temu wszystko było jeszcze w porządku

.
Odpowiedz cytując ten post
03-07-2017, 08:36
Post: #17
RE: Ochrona - ankieta
Witam serdecznie,

Wyniki ankiet przesyłałem do wszystkich mailem (oczywiście jeśli ktoś mi owego podał). Przedstawiają się one następująco:
1. 24h/dobę - 28 głosów
2. 12h/dobę - 13 głosów
3. Jestem za wprowadzeniem monitoringu - 20 głosów
4. Jestem za całkowitą rezygnacją z ochrony - 7 głosów

Szanowny "Gościu", jak widać powyżej nie było zdecydowanej większości za rezygnacją z ochrony (czyt. podwyżce kosztów), chyba że nie umiem sumować.

Mówiłem to już na prawdę wiele razy i jeśli ktoś by słuchał dokładnie, to by już to wiedział. Żadna ankieta przeprowadzona przez SBM Merkury, czy przez nas wewnętrznie będzie traktowana tylko i wyłącznie poglądowo!

Co do przyjmowania przesyłek. Ochroniarz nie ma obowiązku przyjmowania przesyłek, jeśli to zrobi, jest to tylko jego dobra wola. Nie wiem jak jest w umowie, muszę to sprawdzić jeśli ktoś na prawdę sobie tego życzy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-07-2017, 21:05
Post: #18
RE: Ochrona - ankieta
Witam serdecznie.

Szanowny "Gru". Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie wszystkie posty pod nickiem "Gość" są wystawione przeze mnie. Postanowiłem jednak odnieść się do Twojego, który był odpowiedzią na moje pytanie i stwierdzenie tj., że większość mieszkańców naszego osiedla wypowiedziało się przeciwko podwyżce za ochronę.

Nie otrzymałem od Ciebie wyników ankiet - chociaż swojego e-maila podałem zarówno na pierwszym jak i ostatnim spotkaniu w garażu kiedy omawialiśmy kwestię ochrony oraz ewentualnego wyboru firmy do przeprowadzenia przeglądu. Na przedmiotowym profilu również nie dopatrzyłem się publikacji wyników przeprowadzonej przez Ciebie ankiety. Nie zakładam tutaj celowego zabiegu. Być może wkradł się błąd w e-mailu lub w zakresie jego odczytu. W swoim poście odnosiłem się zatem jedynie do znanych mi wyników ankiety przeprowadzonej przez Spółdzielnię. Zgodnie z przekazaną informacją z 48 osób głosujących za zredukowaniem czasu pracy ochrony z 48 h do 12 h opowiedziało się 28 osób czyli ponad połowa osób biorących udział w głosowaniu.
Odniosłem również wrażenie - patrząc na posty powyżej, że bardzo dużo ankiet zostało uznanych przez Spółdzielnie za nieważne z powodu wskazania innej (niedopuszczonej) odpowiedzi. Mieszkańcy na forum pisali, że dopisywali opcję "rezygnacji z ochrony", a Spółdzielnia wskazała takie ankiety jako nieważne. Licząc zatem zarówno chętnych opowiadających się za zredukowaniem czasu pracy ochrony jak i rezygnacją z ochrony mamy znaczną większość osób opowiadających się przeciwko podwyżce.

Kwestia ochrony wydaje mi się jednak stale istotna. Koszt ochrony zaczyna stanowić dość dużą część naszego "czynszu" w stosunku do pożytku związanego z jej utrzymaniem (brak odpowiedzialności, posiadania ubezpieczeń mieszkań). Zgadzam się zatem ze stwierdzeniem mieszkańca o nicku "Benedeg" z 14.10.2016 r.
Podczas spotkania w garażu jeden z mieszkańców wspominał o możliwości rezygnacji z ochrony i przejścia na monitoring. Pan ten miał sprawdzić ceny i możliwości (mowa była chyba nawet o budynku policji jeśli dobrze pamiętam).

Od naszego spotkania upłynęło już dużo czasu, a ja dowiedziałem się kilku rzeczy od znajomych mieszkających na innym nowym osiedlu i chciałbym się z Państwem tymi informacjami podzielić. Mieszkańcy przywołanego osiedla rozważają różne możliwości, w tym rezygnację z ochrony, która kosztuje ich ok 12 tys brutto miesięcznie. Nie znam kosztów utrzymania ochrony na naszym osiedlu - zakładam, że jest to podobna kwota i wynika z wprowadzenia minimalnej stawki godzinowej.
Mieszkańcy Osiedla rozważają instalację i wprowadzenie monitoringu wizyjnego - stały dostęp do CCTV. Koszt instalacji 20 kamer, zgodnie z przedstawioną im ofertą, wynosi ok 60 tys zł. Szczerze mówiąc nie wiem jaka byłaby potrzebna liczba nowych kamer na naszym osiedlu - kilka posiadamy. Miesięczny abonament za usługę wynosi ok 50 zł netto za 1 kamerę tj. przy założeniu, że mamy 20 kamer to koszt wynosi 1000 zł netto.

Istnieje również możliwość wirtualnych obchodów. Standardowe obchody wykonywane są co 4h lub częściej. Jest to ochrona PPOŻ oraz ochrona zdalna w jednym. W razie zauważenia czegoś niepokojącego w ciągu 15 minut przyjeżdza patrol. Możliwy jest także podgląd w przypadku wzbudzenia czujki dymowej w celu sprawdzenia, czy istnieje realne zagrożenie. Taka opcja może wymagać instalacji dodatkowych kamer - do ustalenia z firmą. Logowanie na wybraną kamerę to ok 0,75 zł brutto x ilość logowań w danym miesiącu.

Może ktoś lepiej zna się na monitoringu.Może ktoś ma jakieś wnioski, pomysły. Proszę pisać. Od tego mamy forum.
Pozdrawiam.
Odpowiedz cytując ten post
04-08-2017, 22:11
Post: #19
RE: Ochrona - ankieta
Czy ktoś coś słyszał na temat ochrony? temat umarł czy coś w tym temacie się dzieje?
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.


Potwierdzenie kodem
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Powered by MyBulletinBoard
Spolszczenie by Polski Support MyBB
Kopiowanie tresci forum bez zgody administracji zabronione!
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone przez użytkowników.

Serwisy partnerskie: Warszawa.cz - inwestycje mieszkaniowe